شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

قرآن آنلاین

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

ساندویچ پانل چیست؟

شاید شما هم کلمه ی ساندویچ پانل به گوشتان خورده باشد و این سوال برایتان پیش آمده که ساندویچ پانل چیست ؟ در این مقاله ای اشاره ای می کنیم به ساندویچ پانل و انواع آن که شرکت ماموت گروپ به عنوان یک شرکت خصوصی در زمینه تولید و نصب ساندویچ پانل آماده ارائه خدمت به هموطنان می باشد .

ساندویچ پانل چیست

ساندویچ پانل کمپوزیت آلومینیوم (ACP) همچنین مصالح کامپوزیتی آلومینیومی از ترکیبات سبک و مرکبی تشکیل شده‌است که از دو طرف به دو لایه محدود شده‌است و در میان آن یک لایه عایق قرار دارد این عایق نرم و انعطاف‌پذیر است. ساندویچ پانل‌ها از موادی مانند پلی اورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه تولید می‌شوند ،نمونه ای از ورق کامپوزیت است قدرت و سبک این تکنولوژی باعث محبوبیت و گسترش آن می شود .

مزایای استفاده ساندویچ پانل

نوعی از مصالح ساختمانی نوین بوده که از چند لایه مرکب ساخته شده است. مزایای فراوان آن نسبت به مصالح سنتی سبب محبوبیت کاربرد این نوع برای پوشش دیوار و سقف انواع ساختمان ها شده است.

عایق حرارتی، برودتی، رطوبتی و صوتی
مقاوم بودن در برابر زلزله
صرفه جویی در هزینه

ضخامت و نوع آن بر اساس نوع کاربرد آن متفاوت است.برخی از موارد پر کاربرد عبارتند از جمله :

ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری برای پوشش دیوار و سقف های کارخانجات و ساختمان های صنعتی
ساختمان های مسکونی و ویلایی
اتاق پیش ساخته و اضافه بنا در محوطه، تراس و پشت بام
ساخت انواع سوله و انبار

پلی کربنات

پلی کربنات ماده ای سـبک وزن اسـت که در صـنعت ســــاختمان به منظور کاهش هزینه مورد اسـتفاده قرار می گیرد. پلی کربنات به شکل تک لایه موجدار و یا به صورت دو یا سه جداره استفاده میشود. انعطاف پذیری، شعاع خمش بالا، شفافیت، مقاومت بالا در برابر ضربات از جمله تگرگ، اشتعال پذیری کمتر و از همه مهمتر کاهش اتلاف انرژی از طریق این ورقها از ویژگی های این محصول می باشد.

انواع پلی کربنات :

پلی کربنات سقفی

پلی کربنات سقفی جهت پوشش سقف مکان هایی از جمله حیاط خلوت، نورگیر سوله، گلخانه ها، پوشش سقف استخر و سقف پارکینگ اتومبیل به کار می رود. مقاومت بالای این ورق ها تا حدی بوده که از آنها به عنوان ورق های نشکن نیز نام برده می شود.

پلی کربنات دیواری

پلی کربنات دیواری علاوه بر وزن کم و ثبات رنگ دارای مقاومت بسیار بالا می باشد که در هنگام بروز حوادث طبیعی مانند زلزله، خطرات ناشی از آن را به حداقل می رساند. استفاده و نصب ورق ها بسیار آسان است. ضخامت بالای ان ها باعث مقاومت در برابر اصابت گلوله نیز می باشد .

اسکلت‌ فلزی

اسکلت‌ فلزی هر ساختمان ترکیبی از اعضای جدا از هم است که این اعضا باید به طریق مناسبی به یکدیگر متصل شوند در واقع اتصالات در ساختمان‌ اسکلت فلزی شامل اتصالات مختلف است (نظیر تیر به ستون و ستون به فونداسیون و سایر اجزا به یکدیگر) اتصالات شامل عناصر اتصال دهنده (ورق‌ها، قطعات تقویتی، ورق‌های اتصال در گره، نبشی‌ها ولچک‌های اتصال) اطلاق می‌شود. ابعاد اتصال اسکلت‌فلزی باید طوری طراحی شود که تنش موجود محاسبه شده بر مبنای تحلیل سازه برای بارهای موثر و درصدی از مقاومت اعضای متصل شونده از تنش مجاز مورد نظر کم‌تر گردد.

پیشگوئی امیر المومنین علی(ع) درباره امام زمان (عج)-خطبه۱۵۲

Risultati immagini per ‫مذهبی امام زمان‬‎

پیشگوئی امیر المومنین علی(ع) درباره امام زمان (عج)-خطبه۱۵۲ پیشگوئی امیر المومنین علی(ع) درباره امام زمان (عج)-خطبه۱۵۲ پیشگوئی امیر المومنین علی(ع) درباره امام زمان (عج)-خطبه۱۵۲ پیشگوئی امیر المومنین علی(ع) درباره امام زمان (عج)-خطبه۱۵۲ پیشگوئی امیر المومنین علی(ع) درباره امام زمان (عج)-خطبه۱۵۲ پیشگوئی امیر المومنین علی(ع) درباره امام زمان (عج)-خطبه۱۵۲

والپیپرهای میلاد امام زمان تصاویر باکیفیت میلاد امام زمان (عج) emam zaman20

Immagine correlata

والپیپرهای میلاد امام زمان تصاویر باکیفیت میلاد امام زمان (عج) emam zaman20 والپیپرهای میلاد امام زمان تصاویر باکیفیت میلاد امام زمان (عج) emam zaman20 والپیپرهای میلاد امام زمان تصاویر باکیفیت میلاد امام زمان (عج) emam zaman20 والپیپرهای میلاد امام زمان تصاویر باکیفیت میلاد امام زمان (عج) emam zaman20 والپیپرهای میلاد امام زمان تصاویر باکیفیت میلاد امام زمان (عج) emam zaman20

تصاویر مربوط به ولادت امام زمان عج

Risultati immagini per ‫مذهبی امام زمان‬‎

تصاویر مربوط به ولادت امام زمان عج تصاویر مربوط به ولادت امام زمان عج تصاویر مربوط به ولادت امام زمان عج تصاویر مربوط به ولادت امام زمان عج تصاویر مربوط به ولادت امام زمان عج تصاویر مربوط به ولادت امام زمان عج تصاویر مربوط به ولادت امام زمان عج تصاویر مربوط به ولادت امام زمان عج تصاویر مربوط به ولادت امام زمان عج

دانلود کلیپ شناخت امام زمان (عج) از استاد رائفی پور

Risultati immagini per ‫مذهبی امام زمان‬‎

دانلود کلیپ شناخت امام زمان (عج) از استاد رائفی پور دانلود کلیپ شناخت امام زمان (عج) از استاد رائفی پور دانلود کلیپ شناخت امام زمان (عج) از استاد رائفی پور دانلود کلیپ شناخت امام زمان (عج) از استاد رائفی پور دانلود کلیپ شناخت امام زمان (عج) از استاد رائفی پور

زیباترین تصاویر امام زمان (عج)

Risultati immagini per ‫مذهبی امام زمان‬‎

زیباترین تصاویر امام زمان (عج) زیباترین تصاویر امام زمان (عج) زیباترین تصاویر امام زمان (عج) زیباترین تصاویر امام زمان (عج) زیباترین تصاویر امام زمان (عج) زیباترین تصاویر امام زمان (عج) زیباترین تصاویر امام زمان (عج)

آيا بهشت و جهنم در روز قيامت، بر روی كره ی زمين تشكيل می شوند؟

بهشت و دوزخ برزخی,جهان برزخ

بهشت و دوزخ برزخی،كانونی از نعمت برای نيكوكاران و عذاب برای بدكاران در برزخ است

آيا بهشت و جهنم در روز قيامت، بر روی كره ی زمين تشكيل می شوند، يا در كره ی جداگانه ای می باشند؟ مردم در آن جا چگونه زندگی می كنند؟ آيا به صورت روح و بدون عضو جسمانی زندگی می كنند، يا اين كه با همين بدن و اعضای جسمانی؟

خدا در قیامت به این افراد رحم می ‌کند!

 قيامت از ديدگاه قرآن،حسابرسی در قیامت

به هم دیگر رحم كنید تا خداى متعال به شما رحم كند

خداوند مهربان در آیات متعدد در سوره هاى قرآن خویشتن را با صفت رحم و شفقت و مهربانى یاد کرده و خود را به بندگانش با این اوصاف جمیله معرفى نموده است. (المعجم المفهرس ماده رحم از باب نمونه: سوره اعراف (7)، آیه 156 و آیه 151 و سوره یوسف (12)، آیه 64 و آیه 92)


و هنگامى که مسلمانان حقیقى و پیروان واقعى آئین مقدس اسلام را در کتاب آسمانى خود توصیف و تمجید مى کند، درباره آن مى فرماید: مومنین به همدیگر رئوف (فتح (48)، آیه 29، و سوره حدید (57)، آیه 27 و بلد (90)، آیه 17) و مهربان و به یکدیگر دلسوز و غمخوار هستند .

مرحوم علامه مجلسى(ره) در کتاب بحارالانوار بابى راجع به این موضوع و مطلبی به نام "التراحم و التعاطف و التودد" منعقد نموده است.(بحار، ج 74، ص 390)

رابطه مرگ و آرزوها از نگاه امیرالمۆمنین (ع)

رابطه روزی و مرگ

بهتر است انسانها به دنبال آرزو های دست نایافتنی نروند و خود را وابسته دنیا نسازند

مرگ ‌یکی از قوانین فراگیر و قطعی جهان هستی است که همه موجودات طعم آن را خواهند چشید و آن انتقال از دنیا به سرای جاودان آخرت است.

وقتی روح بدن را ترک می ‌کند، دیگر بازگشت ندارد. همه انسان ها ناگزیر باید مسیر زندگی را طی کرده و مرگ را تجربه کنند؛ حال برخی چنان دل به دنیا بسته اند که گویا مرگ فقط برای دیگران است و آنها فرصت دارند سالیان سال زندگی کنند و به تمام خواسته ها و آرزوهایشان برسند.

فرق كافر و مشرك از نظر قرآن كريم چيست؟

مشرک کیست,تفاوت كافر و مشرک

«كفر» در شريعت به معناي، انكار آن چه خدا معرفت آن را واجب كرده مي باشد

«كفر» در لغت به معناي پوشاندن شيء است. شب را كافر مي گويند به خاطر آن است كه اشخاص را مي پوشاند و به زارع كافر گفته مي شود به خاطر ان است كه تخم را در زمين مي پوشاند. واژه «كفر» در انكار دين و واژه «كفران»[1] در انكار نعمت به كار مي رود. همچنين كفر به معناي برائت و بيزاري نيز آمده است. (عنكبوت، آية 25)


«كفر» در شريعت به معناي، انكار آن چه خدا معرفت آن را واجب كرده مي باشد، از قبيل وحدانيت، عدل الهي، پيامبر و هر کس آن پيامبران آورده اند را انكار كند، كافر است.

12345678910
last